• Textová podstrana

• Pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania (odklad do ZŠ)

Zákonný zástupca dieťaťa nežiada oficiálnou žiadosťou  o pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania riaditeľku materskej školy.

Ako prvý krok potrebuje získať písomné stanovisko od zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.
        Centrum poradenstva a prevencie.
        Následne ho predloží riaditeľke materskej školy spolu s ďalšími tlačivami.

Tlačivá, ktoré potrebujete:

• písomný súhlas príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie
        • písomný súhlas pediatra (príloha 1)
        • informovaný súhlas zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia (príloha 2)

Riaditeľka materskej školy na základe tlačív  vydá rozhodnutie o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania najneskôr 31. augusta, ktorý predchádza začiatku nového školského roku.

(Ak dieťa ani po pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole nedosiahlo školskú spôsobilosť, začne najneskôr 1. septembra, ktorý nasleduje po dni, v ktorom dieťa dovŕšilo siedmy rok veku, plniť povinnú školskú dochádzku v základnej škole.)

príloha  č .1

Suhlas_vseobecneho_lekara_pre_deti_a__dorast_s__pokracovanim_plnenia_povinneho_predprimarneho_v(1).docx

príloha č. 2

Informovany_suhlas_s_pokracovanim_plnenia_povinneho_predprimarneho_vzdelavania_(1).docx